چت رومclose
توضیحاتی درباره ی کانتر استریک سورس
تعداد بازدید 245
نویسنده پیام
alferd آفلاین
ارسال‌ها : 49
عضویت: 18 /4 /1395
محل زندگی: گرگان
سن: 15 ساله
تشکر شده : 3
توضیحاتی درباره ی کانتر استریک سورس
اول یکم توضیح بدم درباره کانتر :

کانتر یه بازی بود که اولین بار به عنوان نسخه توسعه دهنده (Patch) برای بازی Half Life در سال 1999 توسط Sierra On-Line و Valve منتشر شد کانتر شبیه هیچ کدوم از FPS های قبلی نبود و از یه نوع هیجان مخصوص برخوردار بود که خیلی ها رو جذب می کنه تو این بازی دو تا تیم هستی که بر ضد هم هستن که اسمشون Counter-Terrorists و Terrorists ه ( که برای اختصار کانتر و ترور صدا میزنن) این بازی از یه نظر دیگه هم استثنایی بود و اون هم تنوع نقشه * بود که هیچ کدوم از بازیهای مشابه مثل اون نبودن
بعد از منتشر کردن اولین نسخه به علت استقبال گسترده وغیرقابل پیش بینی به طور جدا گانه ساخت شد
این بازی ورژن های زیادی داره ولی ورژن های 1.5 - 1.6 و 1.7 (کاندیشن زیرو) بیشتر از همه بازی میشه
جالب بدونید این بازی از نظر بازی آنلاین از Quake III و Unreal Tournament مقام بالاتری رو آورد
که کاندیشن زیرو رو میشه سینگل بازی کرد و دارای دو نوع مرحله اس که یکیش شامل ماموریت هایی است که در جا های مختلف دنیا س و اون یکی انجام ماموریت با کانتر ها در همون زمین های بازیه

توضیحات :
*این بازی چند نوع نقشه داره :
1.Bomb/Defuse (بمب/خنثی کردن بمب)
که در این نوع نقشه که با علامت اختصاری De مشخص شده تروریست ها باید در محل مورد نظر بمب گذاری کنن و تا انفجار هدف از اون دفاع بکنن - و کانتر تروریست هم باید از بمب گذاری جلوگیری کنه و یا در صورت بمب گذاری اونو خنثی بکنه
2.Hostage Rescue (نجات دادن گروگان ها )

در این نقشه کانترتروریست ها باید گروگان ها رو بدنبال خودشون تا محل امن( Rescue) برسونن و ترورسیت ها هم باید از این کار جلوگیری کنن علامت اختصاری این مپ هم Cs است

کانتر، محبوب*ترین بازی جنگی

اگر فرصت کرده باشید یک بار با حوصله به یکی از گیم*نت*های شهرتان سر بزنید، مطمئنا دیده*اید که هفت – هشت نفر جوان دبیرستانی و جدیدا مجموعه* یاران دبستانی،دور چند میز کامپیوتر جمع شده*اند و احیانا هدفون*هایی روی سرشان هست و با شور و حرارت این اصطلاحات را فریاد می*زنند: «مهمات بده، پوشش بده، دنبالم کن، آتش*باران شده، بمب را کار بگذار» و خیلی اصطلاحات عجیب و غریب دیگر. شاید اگر ندانید Counter strike چیست، با این اصطلاحات هم بیگانه هستید، ولی اگر این محبوب*ترین بازی جنگی اول شخص دنیا را بشناسید، دیگر مشکلی وجود ندارد.

بازی*های تیراندازی اول*شخص، بازی*هایی هستند که در آنها فضایی شبیه محیط*های جنگی و عملیاتی واقعی شبیه*سازی شده و جریان*ها از منظره* دید یا پرسپکتیو شخص در حال بازی روایت می*شوند به طوری که شما تصور می*کنید واقعا خودتان ناظر هر آنچه در اطراف اتفاق می*افتد هستید.

این بازی*ها که به FPS نیز معروف هستند معمولا به صورت گروهی بازی می*شوند و اولین بازی از این دسته که یک بازی فرانسوی است تحت نام Le doom در سال 1993 به بازار آمد. اما از تاریخچه و سابقه این بازی بگذریم، به کانتر استریک می*رسیم که بنا بر آمارها، در سال 2006 محبوب*ترین بازی آنلاین با بیشترین تعداد کاربران در گیم*نت*ها و اینترنت بوده است.

در پایان سال 2006 بنا به اعلام سایت*های مطرح بازی در دنیا، رکورد 200 هزار بازیکن همزمان برای این بازی ثبت شده و این بازیکنان به طور کلی در هر ماه 7 میلیارد دقیقه کانتر بازی کرده*اند. حالا دیگر بیشتر منتظرتان نمی*گذاریم. شاید بهتر باشد در مورد خود بازی صحبت کنیم و اینکه چرا تا این حد محبوب شده است.

سبک بازی

در کانتر استریک به عنوان یک بازی جنگی، اول شما به یکی از دو دسته* تروریست*ها یا ضدتروریست*ها ملحق می*شوید و هر تیم سعی می*کند یا اعضای تیم مقابل را از بین ببرد یا ماموریت خاصی که بر عهده دارد را زودتر از تیم دیگر انجام دهد. در ابتدای بازی، هر تیم شروع به تجهیز خود می*کند.

شما از بین ده*ها مدل اسلحه و مهماتی که برای خرید آماده هستند، چند مورد را انتخاب می*کنید و این انتخاب بسته به میزان بودجه*ای است که کامپیوتر به شکل استاندارد در اختیار شما قرار می*دهد. این رقم معمولا برای هر بازیکن 800 دلار است که کفاف یک کلاشنیکف افغان و کیت خنثی کردن بمب را به همراه یکی دو نارنجک می*دهد. هر بازیکن غیر از این 800 دلار، یک تپانچه* و چاقو هم در اختیار دارد. ضمن اینکه کشتن و از بین بردن یک نیروی دشمن، به شما اجازه می*دهد از اسلحه و مهمات او نیز استفاده کنید و به اصطلاح سلاح*هایش را غنیمت بگیرید. بیشترین امتیاز برای خرید مهمات نیز به بردن یک دست، آزاد کردن یک زندانی، کار گذاشتن یک بمب یا کشتن یک دشمن تعلق می*گیرد.

یکی از ویژگی*های عمده*ای که کانتر را با سایر بازی*های جنگی اول شخص متمایز می*کند، نوع به کار رفتن سلاح*ها در آن است. اکثر مهمات استفاده شده در این بازی بر خلاف سایر بازی*ها که از سلاح*های افسانه*ای و خیالی استفاده می*کنند، واقعی هستند و تنها در برخی جزئیات با سلاح*های واقعی تفاوت دارند. این تفاوت*ها غیر از نامگذاری و قطر گلوله و... در باقی موارد اصلی دیده نمی*شوند و این حسن را برای بازیکن به وجود می*آورند که احساس استفاده از ادوات جنگی واقعی را تجربه کند.

در این بازی شما پس از تجهیز شدن به سلاح*ها، در مراحل مختلفی که برایتان در نظر گرفته می*شود شرکت می*کنید و در صورت پیروزی به مرحله* بعد می*روید. امکان گفت*وگوی صوتی یا متنی شما با سایر اعضای تیم وجود دارد به صورتی که اگر یاران شما، از دوستان واقعی شما باشند که مثلا در یک گیم*نت باهم بازی می*کنید، با آنها از طریق میکروفون گفت*وگو می*کنید و اگر یارانتان شخصیت*های مجازی کامپیوتر هستند، به آنها فرمان*های متنی می*دهید که در مواقع لازم کارهای خاصی را انجام دهند. برای مثال شما برای خنثی کردن یک بمب، به منطقه* ممنوعه دشمن شبیخون می*زنید. نیاز دارید یک نفر با سلاح*های مجهز به صداخفه*کن، نگهبانان دشمن را از پای دربیاورد و همچنین از عادی بودن اوضاع اطمینان حاصل کند.
در اینصورت شما به منطقه* ممنوعه می*روید و از ابزارهای خاصی برای خنثی کردن بمب استفاده می*کنید. این بازی را در رسته* بازی*های استراتژیک قرار نمی*دهند در حالی که مدیریت آن به یک تفکر جنگی بسیار باز و استراتژیک نیازمند است و معمولا کسی که پس از کسب بیشترین امتیازات در چند دور بازی، به عنوان بازیکن مرکز یا سنتر انتخاب می*شود، باید این راهبری استراتژیک را بر عهده داشته باشد.

آشنایی با سلاح*ها و کارکرد هر کدام از آنها نیز یکی دیگر از ویژگی*هایی است که بازیکن حرفه*ای یا حداقل سنتر باید داشته باشد. ممکن است شما در شرایطی خاص پس از به دست آوردن یک امتیاز بالا، وسوسه شوید که مثلا تفنگ snipe را خریداری کنید در حالی که باید بدانید استفاده از این تفنگ نیاز به آمادگی روحی و روانی و قدرت بینایی بسیار بالایی دارد و شما تنها در شرایطی که قادر هستید تا به واکنش*های سریع دشمن در مقابل این سلاح پاسخ بدهید باید آن را تهیه کنید. همچنین شاید نیاز باشد شما در یک شرایط خاص در چند ثانیه از یک گاز اشک*آور استفاده کنید که برای تیم حیاتی است. یعنی در صورتی که شما اجازه* گسترش میدان دید را به دشمن بدهید، زحمت چندساعته* تیم هدر می رود و به طور کلی می بازید.

تقلب در بازی

کانتر استریک یکی از محبوب*ترین بازی*ها برای بازی*خورهای متقلب است یعنی کسانی که رمزهای مخفی و کدهای تقلب را بعد از مدت*ها مطالعه و امتحان کردن، کشف می*کنند. گفته می*شود بیش از 45 رمز تقلب این بازی هنوز توسط هیچ متقلبی کشف نشده که در صورت کشف، می*تواند جذابیت*های بصری فوق*العاده*ای به بازی اضافه کند. سازندگان این بازی در مورد این کدهای تقلب هیچگونه راهنمایی*ای انجام نداده* و تنها به بیان وجود 45 کد ناشناخته اکتفا کرداند.

تقلب در این بازی گاهی به عنوان هک نیز مطرح می*شود که البته به لحاظ فنی درست نیست. اما محبوب*ترین کدهای تقلب در این بازی، کد مربوط به محو کردن دیوارهاست که از چشم بازیکن، دیوارهای بلند و کوتاه را محو می*کند تا آن سوی دیوار نیز قابل مشاهده باشد. از دیگر کدهای این بازی، حقه* زدن به دشمن است به صورتی که شما در لباس دشمن خود را به عنوان یار او جا می*زنید و برای جاسوسی به قرارگاه*های مهماتش می*روید و به کسب اطلاعات یا ضربه زدن می*پردازید. برخی دیگر از این کدها نیز برای افزایش خون و میزان سلامتی بازیکنان و یاران خودی، افزایش دقت شلیک و نشان دادن خطوط حرکتی و مسیرهای مورد نظر دشمن به کار می*روند که در نوع خود می*توانند به هیجان بازی اضافه کنند.

البته شرکت سازنده* بازی کانتر یعنی Valve اقدام به اضافه کردن یک سیستم ضدتقلب به بازی*ها کرده که در صورت شناسایی بازیکنان متقلب، آنها را از شرکت کردن در بازی با سرورهای کامپیوتری رسمی این شرکت محروم می*کند. بعید به نظر می*رسد که با اجرا نشدن قانون کپی*رایت در کشور ما، این اتفاق عملی شود اما در کشورهایی که از این معاهده پیروی می*کنند، سیستم ضدتقلب بازی که VAC نام دارد، در صورت شناسایی بازیکنان متقلب آنها را تا دو سال از شرکت در مسابقات محروم خواهد کرد.

به عقیده* مسوولان این شرکت، بین شانس، مهارت و تقلب تفاوت*های زیادی وجود دارد و کسانی که وقت و انرژی خود را صرف می*کنند تا ناشناخته*های این بازی را کشف کنند، بهتر است با امکانات استاندارد بازی جلو بروند و موفق شوند. از سوی دیگر بسیاری از متقلب*ها هم اعلام کرده*اند سیستم VAC هنوز موفق به شناسایی بسیاری از تقلب*ها نشده و این کدها تنها در اختیار خودشان است.

کانتر سورس

کانتر استرایک سورس یه ورژنی از بازی بود که همراه با Half Life 2 ساخته شد به جای بازی مولتی پلیر اون با همون تکنولوژی و همون گرافیک .

اول قرار بود که اسمه این بازی بشه کانتر استرایک 2 ولی بعد از یه سری مشورت بین دو شریک تصمیم گرفتن بشه کانتر استرایک سورس و بازم ملتو تو کف کانتر استرایک 2 بخوابونن
در تاریخ 12 می گفته شد که کانتر سورس به عنوان یه اضافه شونده مجانی در نظر گرفته نشد ه و باید پولشو بدین ولی بعد از مدتی گفتن که مجانیه واسه کسانی که هالف لایف 2 رو خریدن
ولی کانتر سورس جذابیتی مانند کانتر1.6 بهمراه نداشت و با اینکه برای خرید ازش استقبال زیادی شده بازم کسایی هستن که ازش شکایت دارن وهنوز با همون 1.6 ( و یا حتی 1.5) بازی می کنن

دراین بازی در همه چیز تغییرات زیادی می بینید مخصوصا گرافیک که فوق العاده عوض شده و البته صدا ها که خیلی روشون کار شده در این بازی محدودیت ها کم شده شما میتونید هر کاری که در واقعیت امکان پذیره توش انجام بدید
یکی از دیگر ویژگی هاش عوش شدن تفنگ ها و آیتم هاست یعنی همه چیز به صورت واقعی دراومده و شما دیگه نمیتونید با کلاش باگت بدید بیرون*

جالب بدونید نسخه بتای (BETA) این بازی یک نقشه بیشتر نداشت : مپ خیلی خیلی محبوب داس (De_Dust)
این تاریخچش بود و یکم نقدوبررسی (خیلی کم البته)

توضیحات :

با کلاش باگت بدید بیرون* : شما در ورژن های قبلی میتونستید با کلاش یه نفر رو از فاصله خیلی دور با یه تیر هد شات کنید - نکته قابل توجه اینه که کلاش رو روی دست میگیرن نه روی شونه (برعکس M4A1) پس بنابراین نباید نشونه گیری ه زیاد دقیقی داشته باشه ولی برعکس میبینیم که حتی از M4A1 هم بهتر تیر میزنه این باگ در سورس برطرف شده . یکی از دلایلی که ملت زیاد سراغ کانتر سورس نمی رن همین.
امضای alferd


AdmiN AlferD
Cs KING of Gold 2016
جمعه 18 تیر 1395 - 17:42
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :